समितियों

Committee I/C’s And members of different departments(session 2011-12)
1. Admission
a.
Mrs. Rupa Bhattachraya, PGT-Bio
b.
Mr.DHARMENDER SINGH PGT (PGT COMP.Sc.)
c.
Mrs. Anjul saxena, PRT
2.
 
 
 
 
 
 
Examination (Internal)
a.
1.
Mr.G.PRASAD ,TGT (PCM)
2.
Mr S .Mallik, WET
3.
Miss. A Sherpa, TGT-SSt
4.
Mr.K.J.JOSHI TGT (BIO)
b.
1.
Mr .B .N Choudhury (CBSE Exam I/C), PGT-Math
c.
1.
Mrs. A chakarbarty(I/C), PRT
2.
 
3. TIME TABLE SECONDARY
1.
Mr. RAMESH KUMAR SHARMA PGT-(PHYSICS)
2.
Mr.DHARMENDER SINGH PGT (PGT COMP.Sc.)
4. TIME TABLE PRIMARY
1.
Mrs. A. Prasad(I/C), PRT
2.
M.R. Barman, PRT
5. DISCIPLINE AND MORNING ASSEMBLY
1.
Dr S Pal (Convener), PGT-Chem
2.
Mr.S. MOULIK TGT (WET)
3.
Mr. Sibu Das(I/C), PET
4.
A.P.Moitra, Music Tr.
5.
Mr. S Adhikari(HM)
ALL HOUSE MASTER
1.
Mrs. Reena Chakraborty, PGT-Eng
2.
Mrs. SUPTI ROY TGT (ENGLISH)
6. WEBSITE COMMITTEE
1.
Mr. Dharmender Singh(I/C) PGT-C.S
2.
Dr. S.Pal, PGT-Chem
3.
Mr. RAMESH KUMAR SHARMA PGT-(PHYSICS)
4.
Mr. M R Barman, PRT
7. FURNITURE AND SITTING ARRANGEMENT
1.
Mr. G Saha, TGT-Sc.
2.
Mr. N.K. GHOSH TGT (PCM)
3.
Mrs. L. FONNING (H.M)
4.
mR. M. R. BARMAN, PRT
8. V V N
1.
Mr . L . Ekka ( I/C), TGT-Eng
2.
 LDC
9. SCOUT GUIDE
1.
Mr. PRABHAT UPADHYAY( I/C), TGT-HINDI
2.
Ms. N. LAMA, TGT-SST
3.
Mr. SIBU DAS TGT  PHE
4.
Mr. M. R. Barman, PRT
5.
Mr.AMIT SHARMA PRT
6.
 Mr.ANAND SHARMA PRT
10. C C A
1.
Mrs. Reena Chakrabarty ( I/C), PGT-Eng
2.
Mrs. Supti Roy, TGT-Eng
3.
Mr. A. Moitra, Music Tr.
4.
All House Master
11. TEACHING AIDS
1.
Mr . J.MINJ ( I/C), TGT-Skt.
2.
Mr. Abha Kumari, PRT
12. PHOTOGRAPHY
1.
Mr. S. Mollick, WET
2.
Mr. Dharmender Singh, PGT-CS
13. ENVIROMENT AND BEAUTIFICATION
1.
Mrs. R BHATTACHARJEE (I/C), PGT-BIO
2.
Mrs. B Sarkar, TGT-Eng
3.
Mrs. J Minj, TGT-Skt
4.
Mr. B.V. Sikdar, Dr. Tr.
5.
Mrs. A.Roy, PRt
14. RAJ BHASA
1.
Mr. PRABHAT UPADHYAY( I/C), TGT-HINDI
2.
Mrs. J. Minj, TGT-Skt
3.
 
4.
 
15. FIRST AID
1.
Mr. Sibu Das (I/C), PET
2.
Mr. S S De Sarkar, UDC
16. PRIZE AND CERTIFICATION
1.
Mr. Gopal Prasad ( I/C) TGT-PCM
2.
Mrs. Supti Roy, TGT-Eng
3.
 
17. NATURE CLUB
1.
Mrs. Rupa Bhattacharya ( I/C), PGT-Bio
2.
Mr. G. Saha, TGT-Sc.
18. Secondary
1.
Mrs. Reena Chakroborty ( I/C), PGT-Eng
2.
 
Primary
1.
 
2.
Mr. M.R.Barman, PRT
3.
Mrs. A. Prasad, PRT
19. SCIENCE OLYMPIAD/MATHS OLYMPIAD
1.
Dr. S .Pal (I/C), PGT-Chem
2.
Mrs. R. Bhattacharya, PGT-Bio
3.
Mr. N.K Ghosh, TGT-PCM
4.
 
20. LITERARY CLUB
1.
Mr. Ram Prakash (I/C), PGT-Hindi,
2.
Mrs R. Chakaroborty, PGT-Eng
3.
Mrs J. Minj, TGT-Skt
4.
Mrs. B Sarkar, TGT-Eng
5.
Mrs. S.Roy, PRT
6.
Mrs. Soanali Roy, PRT
7.
Mrs. A. Prasad, PRT
21. ADVENTURE
1.
 
2.
Mr. M.R. Barman, PRT
3.
Mr. S. Moullik, WET
22. PURCHASE
1.
Dr. S.Pal, PGT-Chem
2.
 
3.
 
4.
Ms A Shepra, TGT-SSt
23. SOCIAL SCIENCE CLUB
1.
Ms N. LAMA, TGT-SSt.
2.
Ms A Shepra, TGT-SSt
3.
Mr. S .Adhikary, HM
4.
 
24. LIFE SKILL EDUCATION/COUNCELLING
1.
Dr. S.Pal ( I/C), PGT-Chem
2.
Mr. N.K. Ghosh, TGT-PCM
3.
Mr. G.Saha, TGT-Sc
4.
Mrs. R. Moullick, TGT-Sc
25. ACADEMIC
1.
Dr. S. Pal ( I/C) secondary, PGT-Chem
2.
Mrs. L. FONNING (H.M)
26. ADOLESENCE PROGRAM
1.
Mrs Rupa Bhattacharya, PGT-Bio
2.
Mr. G. Saha, TGT-Sc
27. STAFF CLUB
1.
Dr. S.Pal (I/C), PGT-Chem
2.
Mr. N.K Ghosh ( associate), TGT-PCM
28. ACTIVITY AND STAFF ROOM
1.
Mr. M.R. BARMAN (I/C), PRT
2.
Mrs. Sonali Roy, PRT